Aklımız okuyamadıklarımızda…

Ara

Bahar Şen Kazancı

Topraktan Elmaya…

İlksatır Yayınevi’nin kurucusu Bahar Şen Kazancı, 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. AC (Association for Coaching) ve ICF (International Coaching Federation) tarafından akredite “Profesyonel Koçluk” eğitimleri almıştır. Ayrıca, Genos International & Swinburne University of Technology “Duygusal Zekâ Geliştirme Uzmanlığı” programını ve “Odyssey ODD” programını tamamlamıştır. Bunların yanı sıra, “Expressive Arts in Coaching” sertifikasına sahiptir.

Ayrıca tarhana çorbası sevmekte, kitap okurken dört bir yanına notlar almadan duramamakta, Türk kahvesiz geçen saatlerin büyük bir kısmında kahve hayalleri kurmakta ve bazen bir şarkıyı bin defa dinleyip, bir manzaraya bin defa bakıp düşlerinde kendini bir romanın içinde bulmaktadır. Sahi ya siz de sıkılmadınız mı soğuk duvarlara benzeyen özgeçmişlere çarpıp durmaktan?

Profesyonel koçluk yolculuğunun öncesinde bir siyasi partinin farklı yönetim kademelerinde yer almış, kendi sigorta şirketini kurarak satış ve pazarlama alanlarında uzmanlaşmış, hizmet sektöründe aktif işletmecilik tecrübesi edinmiştir. 2003 yılında etkinlik yönetimi, promosyon, satış tutundurma ve reklam faaliyetlerini bir arada yürütecek bir çatı olarak “BiSim Ajans”ı kurmuştur. 2017 yılında yayıncılık dünyasına girerek ortaklık ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Bir ağacın birçok dalı vardır. Ağaç büyürken bazı dalları meyve verir, bazıları yaşam yolculuğunda budanır. Bazı dallara su taşıyabilmek için çok çaba sarf eder ağaç. Belki de en kıymetlileri o dallardır. Ağacın zahiri tarafına bakıp gördüğünüz özgeçmişler, içinde olanı saklarsa eğer yanlış insanı tanırsınız. İnsanı, yanlış tanırsınız.

2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nü kazanmıştır. “Kadın Bedeni Üzerinden Yapılan Siyasetin Söylem Analizi” konulu bitirme tezini hazırlamış, üniversiteden derece ile mezun olmuştur.

Ortaokul ve liseyi bir yandan çalışırken bir yandan dışarıdan okuyarak bitirmiştir. Üniversiteye 35 yaşında girmiş, ilk senesinde ilk bebeğini beklediğini öğrenmiştir. Bazen iki satırın ardında nice emek, gözyaşı ve alın teri vardır… Her insanın kendi hikayesinin her satırına değer vermeyi, bir amaç uğruna savaşmayı, son ana dek mücadele etmeyi belki de bu sayede öğrenmiştir.

Bahar Şen Kazancı, halen kendi markası altında profesyonel olarak danışmanlık, koçluk ve konuşmacılık yapmaktadır. Ayrıca, tamamen gönüllü olarak birey ve kurumlara toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve hayatın her alanında kadının güçlendirilmesi konularında seminerler düzenlemektedir.

Önceliği samimiyettir, sahiciliktir, kalbe dokunabilmektir. En profesyonel işleri kotarırken de insanın insan kalabileceğine inanır. Gözlerle değil gönülle görmenin tutkusunu taşır. Topraktan gelir bir damla, bir tohumla. Öğrenerek büyür, gelişir. Güneşten, rüzgârdan, çevresindeki ağaçlardan beslenir. Elmaya varır…

Şimdi İlksatır Yayınevi’nde kitaplara olan iptilasıyla yeni fikirlerin, yeni yazarların ve hep yeni kalacakların izini sürüyor. Okumak ve yazmak ihtiyacının, insanın anlam arayışının en değerli sonucu olduğuna inanıyor ve hem yazar hem okur olarak “İyi bir kitap için her şeyi yaparım,” diyenler için yayıncılık yapıyor.

Sahip olduğu tüm bu profesyonel deneyimi paylaşıp, birlikte neler yapabileceğimize, birbirimize ne katabileceğimize karar vermek, tanımak, tanışmak, yüz yüze bakabilmek için ise e posta gönderebilirsiniz…

Giriş Yap

Üye Ol

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.