Web sitemizde yer alan kitap tanıtım formu, özgeçmişiniz ve kitap dosyanızı bir arada selam@ilksatir.com.tr e-posta adresine ek olarak gönderebilirsiniz. Bunun için formu önce bilgisayarınıza indirmeniz gerekmedir.

Elbette. Bizim için kitabın iyi yazılmış olması yeterlidir.

Dosyanız yayınevine ulaştıktan sonra 5 ay içerisinde geri dönüş alabilirsiniz. Değerlendirme sonucu olumsuz olan dosyalar, güvenlik sebebiyle imha edilmektedir. Dosyalar daha sonradan iade edilmemektedir.

Dosyanızı e-posta yoluyla ya da çıktısını alarak bize ulaştırabilirsiniz. Çıktı olarak göndermeyi tercih ettiğiniz takdirde dosyanızla birlikte resimli bir öz geçmişinizi ve dosyanızı anlatan kitap tanıtım formunu da göndermeniz gerekmektedir.

Dosyanız kabul edilirse telifiniz karşılıklı imzalanacak olan sözleşme ile belirlenecektir.

Elbette, dosyanızı dilediğiniz başka yayınevlerine de gönderebilirsiniz.

Dosyanız kabul edildiği takdirde yayınevimiz çizer organizasyonunu gerçekleştirecektir. Ancak dilerseniz çizimleri yapılmış olarak da kitabınızı teslim edebilirsiniz. Bu sonraki süreçlerin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Yeni çıkan kitapların tanıtım formları sektörün lider dağıtımcılarına gönderilip kitabın tanıtımı yapılır ve ülke genelinde kitaplar dağıtıma sokulur.

Bu sektörde hizmet veren öncü firmalar ile anlaşmalar yapılarak kitapların internet sitelerinde satışa sunulması sağlanır.

Dağıtımcılar, zincir mağazalar, internet satış noktaları, sosyal medya ve kitap fuarları gibi organizasyonlarda banner görselleri, imza günleri ve sosyal medya paylaşımları ile kitapların okuyucu ile buluşması sağlanır.

Kitaba uygun kâğıt seçimleri yapıldıktan sonra kalite kontrol aşamaları takip edilerek ülkenin sayılı matbaalarında kitaplar baskıya girer.

Kitap fuarları, AVM ve kitapçılarda düzenlenen imza günleri, sosyal medya aracılığı ile yapılacak etkinlikler, konferanslar ve halk buluşmaları gibi etkinlikler ile yazar, kitap ve okuyucu arasındaki bağın güçlendirilmesi ve yazarın daha fazla okuyucu tarafından tanınması sağlanacak şekilde çalışmalar sürdürülür.