Aklımız okuyamadıklarımızda…

Ara

Bir tohum ekmek ve ormana dönüşmesinin peşinde koşmak…

Kitap sayfaları arasında ilerleyen bir varoluş hikâyesi bizimki. Amaçlarımız, isteklerimiz ve yaşanacak yıllardan beklentilerimiz yüksek. Anlamlı yenilikler ortaya koymak, değerli yeniliklerle var olmak istiyoruz. Bütün bunları gerçekleştirmek için yaşadığımız toplumu tanımak, hassasiyetlerini bilmek gerektiğinin bilincindeyiz. Bağımsız yayınevi olmanın dışında bütün bu toplumsal düzlemi yok saymadan ilerliyoruz. Biricik fakat kapsayıcı olmak mümkün… Yayın yapmanın topluma yönelik etik sorumluluklarını her adımımızda hissediyoruz. Yazılı ya da yazılı olmayan etik çerçevede yayın yapmak ve bu çerçeveden hiç çıkmadan insana dokunan, her adımda iyi ki dedirten işlerde bulunmak istiyoruz.

Bir insana dokunabilmek, hayatına değer katabilmek… Ne büyük, ne zor ve kıymetli bir amaç değil mi? İnsan yetiştirmenin sorumluluğunu üstlenmek ve böyle güzel bir amaç için durmadan çalışma gayretindeyiz; çünkü yayıncılık sektöründe nitelikli çalışan yetiştirmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Sadece yayınevi olmak değil, “okul” olabilmek arzusundayız. Hem yayıncılıkta hem de insan hayatında kilometre taşı olma isteğimiz basılan her kitabımızda, dile getirilen her sözümüzde bulunuyor. Bizim gibi yayıncılık sektörüne gönül vermiş kişilerin hayatlarında ilk olmanın, başka bir deyişle insanların hayatlarına dokunmanın çok meşakkatli olduğunu fakat karşılaşılacak bütün zorluklara değeceğini biliyoruz.

Profesyonelliğimizden ödün vermeden de birilerine şifa olmak mümkün… Bunun içinse gerekli olan hacim olarak büyürken yola çıkılan değerlere sırtını dönmemektir. Paylaşmanın güzelliğini ve güven duygusunun önemini göstermeyi amaçlıyor; yıllar içerisinde kaybettiğimiz insanlarla değil, kazandığımız insanlarla kendimizi gerçekleştirmek istiyoruz.

Fakat biz şu anda da bu düsturla ilerlemekteyiz. Çalışanlarımız birbirleriyle olan paylaşımları, duygudaşlıkları sayesinde yaratıcılıklarını artırmakta ve “Böyle mümkün mü?” sorusunu sürekli sormaktadırlar. Hiçbir fikir gereksiz ya da önemsiz değildir. Her fikir hem bizi hem çalışanlarımızı geliştirmekte. Bu yüzden de hiçbirimiz iş gibi bir zorunlulukla değil; kendini gerçekleştirme, geliştirme mottosuyla hareket ediyoruz. Kendimiz ve yayınevimiz için…

Kendini arayanların yol arkadaşı olup hep beraber büyümek, gücümüzü bu beraberlikten sağlamak istiyoruz. Önceki hataları hafızanızdan silmenin mümkün olmadığının farkındayız; fakat dizinizdeki yaralara, zihninizdeki korkulara rağmen ve hatta onlarla birlikte yeni arzular, yeni umutlar yeşertebiliriz.

Nasıl anlamlandırmak, neyi gerçekleştirmek istiyorsun? Birlikte kilometre taşı koymak için ilk adımı atmaya hazırız.

Paylaşmak dedik unutma!

Bazen yolculuk olmaz, yol olur. Gidersin. Belki bulursun, belki bulamaz ararsın. Arayışın değerli olduğuna inanırsın. Ya da aramaya üşenir cevap istersin. İnsanız, yoruluruz. Birlikte aramaya, birlikte bulmaya ne dersin?

Hadi, yayın politikamız çerçevesinde “ilk”lere adım atmaktan korkmayalım.

Giriş Yap

Üye Ol

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.