Aklımız okuyamadıklarımızda…

Ara

Jordan Scott

Kanadalı şair ve çocuk kitapları yazarı. Çocukluğundaki kekemelik deneyiminden yola çıkarak yazdığı ve Sydney Smith’in resimlediği ilk çocuk kitabı Nehir Gibi Konuşurum (2021, I Talk Like a River) The New York Times tarafından 2020’nin en iyi çocuk kitabı seçildi. On dokuz dile çevrilen kitap, Amerikan Okul Kütüphaneleri Birliği’nin engellilik deneyimini sanatsal bir şekilde ifade eden yazarları onurlandırdığı Schneider Aile Kitap Ödülü’nün de sahibi oldu. Son çocuk kitabı Ninemin Bahçesi (2024, My Baba’s Garden), şimdiden on iki dile çevrildi ve The Horn Book ile Amerikan Okul Kütüphaneleri Birliği tarafından yılın en iyi çocuk kitabı seçildi. Scott, Vancouver Adası’ndaki Comox Vadisi’nde eşi ve iki oğluyla birlikte yaşamaktadır.

Giriş Yap

Üye Ol

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.