Aklımız okuyamadıklarımızda…

Ara

Kataneh Vahdani​

Yönetmen, hikâye anlatıcısı, profesör ve bir anne kuş olan Kataneh Vahdani, İran’da doğdu; özgür ve “söz sahibi” olma hayalinin peşine düşüp Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi. Matematik alanında diplomasını aldıktan sonra California Institute of the Arts’a kaydoldu. Animasyon alanında çalışarak geçirdiği yedi yılın sonunda yüksek lisansını da tamamlamış oldu. Eğitimine Paris’te devam etti.

Kataneh Vahdani’nin animasyon filmleri, Sundance Film Festivali ve New York Uluslararası Film Festivali de dahil olmak üzere pek çok festivalde gösterildi. Kısa animasyon dalında en iyi yönetmen unvanını aldı. Uzun yıllar, Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın hikâyeleştirme bölümünde çalıştı. CalArts ve College of the Canyons’ta hikâye, tasarım ve animasyon eğitimi verdi. Kat ile Juju, şu sıralar bir animasyon filmin yönetmenliğini yapan Kataneh Vahdani’nin ilk resimli kitabı.

Giriş Yap

Üye Ol

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.