Aklımız okuyamadıklarımızda…

Ara

İlksatır Çocuk’ta Neler Oldu, Neler Olacak?

İlksatır Çocuk’ta Neler Oldu, Neler Olacak?

2019 yılında, “Aklımız okuyamadıklarımızda” sloganıyla yayın hayatına başlayan İlksatır Yayınevi; psikoloji, kişisel gelişim, roman, öykü, şiir, vb. alanlarda baskıya hazırladığı kitaplarına 2020 yılında çocuk edebiyatını eklediği İlksatır Çocuk’la yayın ve kültür hayatına katkı sağlamaya devam etmekte.

Yayın programında yerli ve yabancı yazarlara yer veren İlksatır Çocuk, kitap seçkisine aldığı metinleri titizlikle baskıya hazırlayarak okuyucuyla buluşturmak için heyecanla çalışmalarına devam ediyor.

2021 yılında yayımlanan; Oduncunun Sakalı, Ayı’nın Kitap Dolu Evi resimli kitaplarıyla yayınevi, birlikte yaşam, doğa hayatı ve evreni paylaşmak üzerine edebiyatseverlere yeni hikâyeler emanet eder. Maxine ve Dünyanın En Güzel Bahçesi, Maxine ve İcatları kitapları ise okurlara her işin önce “hayal etmek” cesaretiyle başlayacağını fısıldar. Üretmenin, geridönüşümün, icat etmenin, arkadaşlık ilişkisinin, hayvanlarla gezegeni paylaşmanın hikâyeye ortak olduğu bu kitaplar, özgün desenlerle sayfalarını merakla çevireceğimiz serüvenlere dönüşür.

Nesiller arası, baba-oğul iletişimi ve ilişkisine odaklanan hikâyelerle Babam Kitap Yazıyor, Babamın Uzun Bacakları, Topum Nerede? kitapları toplumsal rol ve kaygıların çocukların zihninde nasıl yansıyabileceğinin düşünülmesine katkı sağlar.

Moli’nin Ay Yolculuğu çocuk okurların keşif duygusunu desteklerken, Ağlamak Yağmur Gibidir kitabı edebiyatseverlere duyguları, kendimizi ifade etme yollarımızı anımsatarak, “Unutma duygular hava olayları gibidir. Gelip geçer,” der.

Hürriyet Kitap Sanat’ın 2021’in En İyi Çocuk Kitapları seçkisine katılan kitabımız Ne Şahane Fikir! ise farklılıklarımızı severek, olduğumuz durumu yeniden düşünüp değerlendirerek mutlu olmayı anımsatır.

Zamansız metin külliyatlarından Nasrettin Hoca Hikâyeleri ve La Fontaine’in Masalları Orhan Veli’nin titiz Türkçesi ve kıymetli illüstratörler Mert Tugen, Öykü Akarca’nın çizimleriyle birleşir. Bu zamansız metinler, onlarla ilk kez tanışacak okurlarını ve koleksiyonerlerin kitaplığına katılmayı bekliyor.

Bir yavru kedinin tatlı hikâyesine ortak olduğumuz Minti ve Spagetti, la notasının peşinden kendi şarkımızı arayışa koştuğumuz Şarkım Nerede?, farklı karakterlerin dostluğunun uyumuna şahit olduğumuz Kat ile Juju gibi daha nice karakterle yolculuğuna devam eden İlksatır Çocuk 2022 yayın programıyla okurlarına yeni sürprizler hazırlıyor.

Yayın seçkisine dahil etmeyi planladığı kitapların önceliği, çocukların yaşam akışı içerisinde rutine sokulmaya çabalanan seslerinin özgünlüğünü korumalarını önemseyen, koşulsuz merak ve heyecanlarını gündelik yaşamda destekleyen hikâyeler olmasıdır.

Rengârenk ve özgün desenleriyle minik okurlarını keyiflendiren okulöncesi kitaplarla yayın hayatına başlayan İlksatır Çocuk, 2022’nin ilk aylarında Charlie Seçemiyor resimli kitabını okuyucularla buluşturdu.

2022 yayın programını özverili çalışmalarla oluşturan İlksatır Çocuk, yılın ilk yarısı için okurlarına farklı kültürlerden ve yaşsız saydığımız hikâyelerden kitaplar hazırlamanın heyecanında. Gençlik kitaplarının önemli isimlerinden Alman yazar Ute Wegmann imzalı Dostum Benim ve Eve Gidene Kadar, Joan Aiken Geleceğin Klasikleri Ödülü’nü kazanan Harklights kitabıyla Tim Tilley, fantastik kurmacanın temsilcilerinden Veronica Cossanteli, Muhteşem Snerg Diyarı kitabıyla İlksatır Çocuk okurlarıyla buluşmak için gün sayıyor.

Bu yıl yerli çocuk edebiyatından tanıdığımız sevilen yazar ve onlara özgün desenlerle eşlik edecek kıymetli illüstratörlerle yeni hikâyeler üretmeye hazırlanan yayınevinin listesinden birkaç isimse şöyle; çocukların birey oluş yolculuğunda hikâyeleriyle onların düşüncelerine ses olan Murat Moroğlu ile çocuklarla birlikte yürüttüğü yaratıcı drama etkinlikleri ve kitaplarıyla tanıdığımız Lider Hepgenç yeni eserleriyle İlksatır Çocuk okuyucularıyla buluşmayı bekliyor.

Yayınevi olarak okurlarımıza, üretken, yaratıcı, yeni hikâyeler yaşayacakları, bolca hayal kuracakları, sağlıklı bir 2022 yılı geçirmelerini diler, yeni hikâyelerimizle başucu kitaplarınızın arasına katılmayı isteriz.

Giriş Yap

Üye Ol

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.